Pohár města Janské Lázně 2015

____________________________________
____________________________________
____________________________________

Česká reprezentace mužů a juniorů se zúčastnila 20. ročníku turnaje tříčlenných týmů ve stolním tenisu Pohár města Janské Lázně, který se konal v tomto horském městečku ve dnech 5.-7.6.2015. 

Naši hráči měli těžkou pozici v konkurenci kvalitních hráčů hrajících v kategorii TPS (třídy 1-10). Turnaje se zúčastnilo 18 týmů z 5 zemí - Česká republika (9 týmů), Polsko (4), Slovensko (2), Německo (2), Rakousko (1). Těžké konkurenci odpovídaly i výsledky a naše týmy skončily týmově bez vítězství. Naši hráči odehráli své zápasy v rámci svých možností. 

Tým A,  muži Jan Pokuta, Pavel Richter a Lukáš Schauer, se ve skupině utkal se 3 soupeři (SK Janské Lázně A, TJ Čechie ZPS Hradec Králové, ZSR Start Zeliona Gora) s týmovou bilancí 0:3, v utkání o umístění prohra (Start Wroclaw) a výhra WO. Konečné 13. místo.

Tým B, junioři Ondřej Vitvar, Denis Ksandr a Filip Zahálka, měl 4 člennou skupinu (ŠKST TPŠ Ružomberok, TJ Slovan Svoboda Praha, TJ Labe Kolín B, Start Poznaň), kterou odehrál bez výhry, v utkání o umístění výhra WO. Konečné 17. místo.

Bez ohledu na výsledkový neúspěch byl turnaj pro naše hráče vynikající možností pro získávání zkušeností s kvalitními soupeři, mezi kterými byli mj. účastníci paralympijských her. Podstatný a možná nejdůležitější je motivační faktor - možnost obléci reprezentační dres České republiky je hráče velkým povzbuzením a motivací.