Rakousko x Česká republika, 2015

____________________________________
____________________________________
____________________________________

Česká reprezentace mužů a žen se zúčastnila mezistátního utkání týmů mužů a žen ve stolním tenisu. Akce se uskutečnila ve městě Linz ve dnech 12. - 14. 11. 2015.

Z hlediska organizačního a společenského byla celá akce organizátory výborně připravena. Z hlediska sportovního bylo utkání dobrou možností poměřit výkonnost s hráči přibližně stejné herní úrovně a hendikepu. Vyrovnanosti obou reprezentací odpovídal i výsledek - utkání žen vyhrála Česká republika, utkání mužů Rakousko. Podobně jako na červnovém turnaji v Janských Lázních odehráli naši reprezentanti své zápasy v rámci svých možností na standardní úrovni bez větších výkyvů.

Utkání se odehrálo v tělocvičně, kterou mají k dispozici místní hendikepovaní sportovci. Pro trénink byly k dispozici 4 stoly, pro samotný zápas 2 stoly. 

S ohledem na rozdílný počet hráčů a přátelský charakter utkání byl hrací systém specifický a přizpůsobený tomu, aby každý hráč měl možnost odehrát co nejvyšší počet utkání v čase vyhrazeném pro celé utkání.

Na utkání byli nominováni Pavel Richter, Lukáš Schauer, Ondřej Vitvar, Denis Ksandr,  Marie Horváthová a Jana Feixová. Všichni nominovaní hráči odehráli svá utkání v rámci svých možností.

Muži - Rakousko x Česko 9:5.

Za Rakousko nastoupilo 5 hráčů, z toho 3 stabilní hráči reprezentace (Johann Wieser, Günther Daschill, Michael Trnka) a 2 náhradníci slabší úrovně. Z našich 5 bodů byly 2 proti hráčům základního kádru (Vitvar x Daschill, Richter x Trnka), ostatní 3 body byly proti náhradníkům (2x Ksandr, 1x 4hra). Porovnání nejlepších hráčů vyznělo pro Rakousko s tím, že nám chyběl hráč č.1-2 Jan Pokuta, soupeři chyběl hráč č. 4 Johann Koller - oslabení bylo o něco větší na naší straně.

Ženy - Rakousko x Česko 3:4.

Za Rakousko nastoupily 3 hráčky - 1 hráčka na velmi dobré úrovni, 2 hráčky na úrovni slabší. Všechny naše 4 body byly proti 2 slabším hráčkám.

Celá akce byla velmi vydařená akce z pohledu sportovního i společenského. Pro hráče velký zážitek z výjezdu do zahraničí na mezistátní utkání s veškerou vážností, s hymnami a předáváním pohárů za první i druhé místo ;-). Dojem umocnilo kvalitní ubytování a večerní výlet na Pöstlingberg s výhledem na noční Linz.