Pohár města Janské Lázně 2016

____________________________________
____________________________________
____________________________________

Česká reprezentace mužů a juniorů se zúčastnila 21. ročníku turnaje tříčlenných týmů ve stolním tenisu Pohár města Janské Lázně, který se konal v lázeňském středisku na úpatí Černé hory ve dnech 5.-7.6.2016.

Naši hráči měli, podobně jako vloni, těžkou pozici v konkurenci kvalitních hráčů hrajících v kategorii TPS (třídy 1-10). Turnaje se zúčastnilo 20 týmů z 5 zemí - Česká republika (10 týmů), Polsko (4), Slovensko (3), Německo (2), Maďarsko (1). Těžké konkurenci odpovídaly i výsledky, přesto jsme při naší třetí účasti na turnaji získali první týmové vítězství. Naši hráči odehráli své zápasy v rámci svých možností na standardní úrovni bez větších výkyvů - nikdo nezklamal, nikdo nezářil.

Tým A, muži Jan Pokuta, Pavel Richter a Lukáš Schauer, se ve skupině utkal se 4 soupeři s týmovou bilancí 1:3 (TJ Slovan Svoboda Praha, TJ Jičín, START Wroclaw, SK Janské Lázně B), v utkání o umístění prohra (BSV Műnchen). O posledním místě ve skupině rozhodly vzájemné zápasy 3 týmů, kde rozhodovalo skóre, které měli naši hráči o 1 zápas horší než soupeři. Konečné dělené 19. místo.

Tým B, junioři Ondřej Vitvar, Denisa Macurová a Filip Zahálka, také ve 4 členné skupině, s týmovou bilancí 0:4 (TJ Labe Kolín A, ŠKST TPŠ Ružomberok B, SOP Boleslawiec, SC Halasi Oliver Budapest) v utkání o umístění prohra (TJ Labe Kolín B). Konečné dělené 19. místo.

Díky již třetí účasti na turnaji jsou naši hráči známí i pro soupeře a organizátory a je vidět velký rozdíl proti prvnímu ročníku, kdy jsme byli turnajovými nováčky stojícími trochu stranou. Při letošním ročníku jsme byli už při příchodu přivítáni jako "staří známí" a při turnaji jsme dostali několik pochvalných reakcí na příjemné, vstřícné a slušné vystupování a chování našich hráčů. Z tohoto pohledu naši hráči dobře reprezentovali nejen ČSMPS, ale i všechny sportovce s mentálním znevýhodněním.