INAS European Championships 2016

____________________________________
____________________________________
____________________________________

INAS Mistrovství Evropy ve stolním tenisu s pořadovým číslem 8 se konalo v Zelenogradsku (Rusko) a naše repre byla u toho.

Českou výpravu na INAS ME 2016 tvořil nejen oficiální reprezentační tým, jehož účast byla hrazena ČSMPS, ale také doprovodný tým rodičů některých hráčů, kteří si pobyt hradili ze svých prostředků.

Reprezentační tým byl tvořen šesti hráči (Ondřej Vitvar, Jan Pokuta, Lukáš Schauer, Denisa Macurová, Květa Telváková, Jana Feixová) a dvěma trenéry (Pavel Zahálka, Andrea Macurová). Členy doprovodného týmu byli Miloš Macura, Viola a Radko Feixovi, Iva a Jaroslav Vitvarovi. Díky početnému týmu měli naši hráči zajištěnu maximální podporu a mohli se cítit jako v domácím prostředí.

Z hlediska organizačního bylo ME organizátory připraveno bez jakýchkoliv problémů, které by měly negativní vliv na průběh turnaje. Z hlediska sportovního byl turnaj ovlivněn menším počtem účastníků a tedy i srovnání výkonnosti s hráči jiných evropských zemí a měření úspěšností českých hráčů nebylo dostatečně vypovídající z pohledu celoevropského. Naopak ME přineslo, díky podobné konkurenci, výborné srovnání výkonnosti s minulým ME v roce 2014. Naši hráči splnili očekávání a turnaj absolvovali se ctí přiměřeně svým schopnostem.

Mezi největší úspěchy patří 2 týmová vítězství mužské reprezentace nad Rakouskem v soutěžích Open týmy a Evropské týmy. Tím naši hráči potvrdili stabilní zlepšení a v porovnání s Rakouskem jsme v současné době úspěšnější (výhra na ME 2014, výhry na ME 2016). Dalším úspěchem, pravděpodobně nejcennějším, je výhra (v soutěži Evropské týmy) Ondřeje Vitvara nad pozdějším bronzovým medailistou soutěže mužů (Sergej Potapov). K dílčím úspěchům patří i výhra Denisy Macurové nad žebříčkově čtvrtou ruskou hráčkou (Nadezhda Betlinskaia), ale cennější je (sice) prohra, ale se získaným setem a relativně vyrovnaným průběhem a hrou proti čtvrté hráčce IPTT žebříčku (Anzhelika Kosacheva).

Podrobnější hodnocení je a bude zveřejněno na facebookových stránkách CzechTeam-ParaTT11.