INAS World Championships 2017

Česká republika byla poprvé pořadatelem INAS Mistrovství světa ve stolním tenisu. Po úspěchu evropského mistrovství v roce 2014 se elita stolního tenisu kategorie MPS vrátila zpět do Hradce Králové. Pro nás to znamenalo, že cesta do dějiště MS byla hodně krátká a účast našich reprezentantů početná - na MS si zahráli Ondřej Vitvar, Pavel Richter, Lukáš Schauer, Jan Pokuta, Denis Ksandr, Filip Zahálka, Denisa Macurová, Marcela Červeňáková, Květa Telváková, Jana Feixová a Marie Horváthová. 

O světové tituly se utkalo 62 hráčů ze třinácti zemí čtyř kontinentů - Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Šampionát herně a výsledkově ovládly reprezentace Francie a Hong Kongu, které jednoznačně předčily své konkurenty z České republiky, Egypta, Estonska, Finska, Chile, Itálie, Německa, Portugalska, Rakouska, Thajska a Turecka. Přes početnou a na poměry INAS turnajů vynikající konkurenci se potvrdilo, že silnější hráčská konkurence se účastní IPTTC turnajů, což ukázalo i před měsícem skončené ITTF Para Mistrovství Evropy ve Slovinsku

Pod vedením trenérského tria Andrea Macurová, Hana Svobodová a Miloslav Macura získal náš reprezentační tým šest medailových umístění v týmových a párových soutěžích - 2x stříbro a 4x bronz. Přes medailová umístění je nejhodnotnějším umístěním postup Denisy Macurové do čtvrtfinále dvouhry, prestižní ženské kategorie. S veškerým respektem k uvedeným úspěchům nám ale průběh šampionátu potvrdil, že nejlepší světoví hráči jsou zatím pro naše reprezentanty nepřekonatelnou překážkou.

Více na www.inastt2017.cz a www.facebook.com/inastt2017.

Fotogalerie kompletní

Fotogalerie Czech team