ITTF Para Slovenia Open 2018

_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________

Tradičně vynikající turnaj, který je dlouhodobě hodnocen jako jeden z nejlepších turnajů mezi všemi turnaji IPC. Důkazem toho je fakt, že v Lašku se konalo IPC ME 2017 a hned v roce následujícím bylo do měst Laško a Celje přiděleno pořadatelství IPC MS 2018. Organizačně byl turnaj připraven excelentně, i když skromněji v porovnání s podzimním IPC ME z hlediska viditelné propagace a s menším důrazem na dodržování oficialit. Nic z toho nebylo na škodu, naopak to dodalo turnaji příjemnou neformální atmosféru.

Z hlediska sportovního měli naši hráči podle očekávání těžkou pozici v konkurenci nejlepších světových hráčů. V porovnání s podzimním IPC ME byla konkurence ještě výrazně silnější vzhledem k účasti neevropských zemí - turnaj se dá bez nadsázky označit jako neoficiální IPC mistrovství světa. Z pohledu hráčské konkurence jsou jakékoliv INAS turnaje vůči tomuto turnaji naprosto neporovnatelné, čehož důkazem je mj. fakt, že v mužské kategorii se mezi nejlepších 8 hráčů (a následně mezi 4 nejlepší hráče) dostal pouze vítěz INAS MS 2017 Lucas Creange. Identická situace byla v ženské kategorii, kde se mezi nejlepších 8 hráček dostala pouze semifinalistka INAS MS 2017 Magali Rousset.

Výsledkově z našich hráčů neuspěl nikdo, přesto herní zlepšení našich jedniček Denisy Macurové a Ondřeje Vitvara bylo jednoznačné, čemuž odpovídá i počet vyhraných setů - Denisa 4 vyhrané sety, z toho jeden prohraný zápas 2:3, Ondřej 2 vyhrané sety v prohraném zápasu 2:3. Zbývající hráči byli bez šancí na úspěch - Jana Feixová a Filip Zahálka plnili na turnaji roli hráčů číslo 2 pro týmové soutěže, aby týmové jedničky Denisa Macurová a Ondřej Vitvar mohly odehrát další kvalitní singlové zápasy v týmových soutěžích. Filip Zahálka navíc absolvoval klasifikační proces nutný pro účast na turnajích IPC. 

Fotogalerie